وکیل ممانعت از حق در مشهد

وکیل ممانعت از حق در مشهد

 

سوال ۱- پدر من باغی رو داشت که بعد از فوتش به من رسید. من ایران نبودم و حالا که برگشتم می‌بینم یکی از همسایه‌ها توی باغ ما یک سری لوازم گذاشتن و یک دیواری هم کشیدن که کل درخت‌های سیب افتاده تو باغ خودشون. هرچی هم بهش میگم که باید برداری، تا حال اقدامی نکرده. من چیکار باید بکنم؟

پاسخ: براساس ماده ۱۵۹ قانون آیین دادرسی مدنی، اقدام این همسایه شما مصداق ممانعت از حق محسوب می‌شه یعنی همسایه شما با دیواری که کشیده، اقدام به تغییر حد فاصل دو باغ کرده، در نتیجه به نوعی مزاحمت برای شما ایجاد کرده. شما باید شکایت کیفری تصرف عدوانی داشته باشید.

سوال ۲- برای شکایت تصرف عدوانی کجا باید برم و چیکار باید بکنم؟

پاسخ: ثبت دادخواست حقوقی یا شکایت کیفری از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می‌شود. شما باید به این دفاتر مراجعه کرده و شکایت تصرف عدوانی و رفع ممانعت از حق را همراه با دلایل و مدارک خود ثبت کنید. همچنین، براساس ماده ۱۲ قانون آئین دادرسی مدنی، در دعوی رفع ممانعت از حق، دادگاهی صالح به رسیدگی است که ملک در آنجا واقع شده است.

 

اگر برای احقاق حق خود در مشهد نیاز به وکیل متخصص ممانعت از حق دارید یا درگیر پرونده ممانعت از حق هستید، می توانید با وکیل متخصص ممانعت از حق با وکیل نوین در ارتباط باشید.

اگر در تخصص شما هست

مهدی رحیمی


سمیه خوش


شاهین غفاریان دانشمند


محمد باقر بهروش


امتیازاینمقاله،:
امتیازشمابهاینمقاله
[مجموعامتیازات:0امتیاز: 0]

دیدگاه ها بسته شده است